середа, 29 січня 2020 р.

Крути – символ національної пам'яті

      29 січня в Україні відзначають День пам'яті Героїв Крут. 
   З метою вшанування пам'яті про загиблих у доленосній для Української держави битві в читальній залі Немирівської міської бібліотеки розгорнуто виставку-реквієм "Крути – символ національної пам'яті". 
   Бій під Крутами став для Українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. 
   29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію. 
   Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві. 
    Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. 
    У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Бій під Крутами став боєм за майбутнє України.







Немає коментарів:

Дописати коментар