Про нас

 Немирівська публічна бібліотека 
 Немирівської міської ради

Публічна бібліотека в Немирові відкрилася у 1920 році. За деякими даними вона знаходилася в приміщенні відділу народної освіти (вул. Некрасова, 9) і займала одну невелику кімнату. У 1940 році фонд бібліотеки складав 23 тисячі примірників, її завідуючою була Євдокія Семенівна Ліпчакова.
Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека була знищена, але вже в кінці 1944 року відновила свою робот. Її збіднілі фонди в значній мірі поповнювалися за рахунок книг, дарованих мешканцями району. Бібліотека розміщувалася у новому приміщенні (нині вул. Леніна, 21). Окремо був виділений фонд для дітей. Очолювала її Поліна Олександрівна Вихристюк. У 1958 році фонд бібліотеки складав 16,8 тисяч томів.
У 1964 році було збудоване спеціальне двоповерхове приміщення, в якому бібліотека знаходиться й понині. Того ж року відбулося ще декілька визначних подій в історії бібліотеки: пам'ятною була зустріч читачів-немирівчан з відомим письменником-земляком І.Стаднюком, на якій обговорювався його роман «Люди не ангели». Запам'яталась читачам і зустріч з письменником-земляком О.Чорногузом.
У 70-ті роки бібліотека значно пожвавила масову роботу: влаштовувалися книжкові виставки, проводилися літературні вечори, читацькі конференції, бесіди, бібліографічні уроки, дні спеціаліста і дні інформації тощо. Її керівником у цей період стала Єлизавета Леонтіївна Леванчук. Тоді ж відбулася централізація бібліотек району. Районна бібліотека стала школою передового досвіду для бібліотечних працівників області.
6 березня 1986 року в бібліотеці розпочав свою роботу літературно-мистецький клуб «Криниця», який заснувала бібліотекар читального залу Валентина Іванівна Паламарчук. Своєю змістовною роботою він невдовзі став відомим на всю область. Успішно працює клуб і понині.

У 1989 році В.І.Паламарчук очолила Немирівську централізовану бібліотечну систему (ЦБС), а з 1994 року директором працює Олена Анатоліївна Коваль, у минулому бібліотекар дитячої бібліотеки та завідувачка відділу комплектування і обробки літератури ЦБ. 
Немирівська ЦРБ двічі приймала в себе учасників Всеукраїнських науково-практичних конференцій: в 2000 році – «Бібліотека і влада», а в 2004 році «Історичні витоки козацького роду в Україні».
З 2002 року бібліотека комп’ютеризована.
В 2003 році відбулася часткова децентралізація.
У 2004 році бібліотеку відвідав Міністр культури і мистецтв України Ю. Богуцький.
В рамках року Польщі а Україні в липні 2004 року між територіальними громадами м. Немирова і гміни Солєц Здруй Республіки Польща укладено договір про партнерство і співпрацю в галузях культури і мистецтва. На День Незалежності польська делегація відвідала центральну районну бібліотеку. В рамках цих заходів бібліотека отримала 50 книг польською мовою. 
Швидкі і кардинальні зміни, що відбуваються у нашому суспільстві останніми роками вимагають якісно нового розуміння призначення бібліотеки та організації її діяльності, нових методів роботи форм обслуговування і інформаційних послуг. Вільний і необмежений доступ до інформації, збереження її джерел – одне з найважливіших завдань нашої бібліотеки.
Працівники бібліотеки чітко усвідомили, що інформатизація бібліотечної справи – життєва необхідність. І конкретним кроком щодо впровадження новітніх інформаційних технологій стала участь нашої бібліотеки у конкурсі "Надання нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" в рамках програми "Бібліоміст". В листопаді місяці 2010 р. Немирівська центральна районна бібліотека разом з селищною бібліотекою Брацлава, сільськими бібліотеками Кірова та Райгорода прийняли участь у конкурсі під патронатом  Федерації Мелінди та Білла Гейтса «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» з метою розбудови сучасної системи публічних бібліотек  шляхом організації вільного доступу до Інтернету  для користувачів  та впровадження нових бібліотечних послуг, які задовольнятимуть потреби конкретних груп населення громад.
В лютому місяці 2011 року бібліотеки-учасниці були оголошені переможцями другого раунду конкурсу в рамках програми «Бібліоміст».
І вже в кінці вересня місяця в усіх чотирьох бібліотеках відбулося урочисте  відкриття Інтернет-центрів. Урочистості відбулися за участю перших осіб району, всіх бібліотечних працівників, регіональних представників програми "Бібліоміст" з м.Києва та м.Вінниці, громадськості міста.
На даний час в бібліотеці є 12 комп’ютерів, всі об’єднані локальною мережею, та  підключені до мережі Internet.
В межах проекту Української бібліотечної асоціації (УБА) та Програми сприяння Парламенту II (ПСП II) Немирівська центральна районна бібліотека стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації у бібліотеках України.
Бібліотека сьогодні спрямовує свою роботу на збереження та покращення моделі бібліотек району, постійно працює над формуванням фонду, який би відповідав запитам користувачів різних категорій і вікових груп; сприяє створенню добре поінформованого, розвиненого демократичного суспільства, допомагає людям реалізовувати свої можливості у процесі навчання, набуття професії, самоосвіти, і просто розв’язувати різноманітні проблеми, що виникають у повсякденному житті, за допомогою надання інформації. Центральна районна бібліотека, як і раніше, виконує функції методичного центру для бібліотек району та є посередником між владними органами та населенням, інформуючи людей про рішення і діяльність цих структур. ЦРБ налагоджує партнерські стосунки з місцевими соціальними службами, надаючи їм інформаційну підтримку, беручи участь у спільних заходах.
Одним з основних напрямків роботи бібліотеки є краєзнавство, завдяки якому досліджується, вивчається та систематизується неоціненна інформація про минуле та сьогодення нашого краю, яка надається користувачам різними формами і методами бібліотечної роботи.
В бібліотеці щорічно виготовляється "Календар знаменних і пам’ятних дат Немирівського району".
У зв’язку з децентралізацією влади та створенням ОТГ у травні 2018 року було створено Комунальний заклад "Централізована бібліотечна система" Немирівської міської ради. До складу  КЗ ЦБС увійшли Немирівська центральна міська бібліотека, яка створена на базі Немирівської ЦРБ та  вісім сільських бібліотек- філій, які знаходяться на території  Немирівської ОТГ.

Сьогодні до послуг користувачів – відділ обслуговування зі зручною читальною  залою,сектор обслуговування дітей,  сектор інформаційно-ресурсного забезпечення з Інтернет -центром, методично-бібліографічний сектор та сектор  комплектування і обробки літератури, де працює стабільний колектив, професіонали своєї справи, які спрямовують всі зусилля, вміння і навики на максимальне задоволення інформаційних потреб користувачів. ЦРБ виступає своєрідним духовним перехрестям, де зустрічаються минуле і майбутнє, куди хочеться повертатись знову і знову.