четвер, 20 лютого 2025 р.

Мовознавчий колаж «Говоріть! Хай слова в розмові веселяться!»

До Міжнародного дня рідної мови в секторі обслуговування дітей відбувся мовознавчий колаж «Говоріть! Хай слова в розмові веселяться!». До свята оформили книжкову виставку «Магія рідного слова». Вона покликана розкрити красу і велич рідної мови. Переглядаючи виставку, читачі дізналися про виникнення писемності, історію та розвиток української мови, ознайомились їз розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, а ще підбірками поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів, що присвячені рідній мові. В рамках мовознавчого колажу бібліотека провела читацький марафон «Читаємо українською». Діти познайомилися з видатними поетичними рядками про українську мову й продекламували дещо з того, що найбільше сподобалося. В умовах, які склалися сьогодні в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала оберегом, символом єднання нації, проявом патріотизму і вірою в ПЕРЕМОГУ! Пам’ятаймо, що мова — зброя. Це найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального і духовного спадку кожного народу. Тому любити та прославляти українську мову — наше спільне завдання.

Міжнародний день рідної мови

#Немирівбібліотека 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із шести тисяч мов, які нині існують, близько половини знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиліття. Вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги для людства. Для поглиблення та вдосконалення знань рідної мови запрошуємо вас до нашої бібліотеки. Тут ви знайдете багато цікавих та корисних книг, які допоможуть вам у цьому.

середа, 19 лютого 2025 р.

#Немирівбібліотека 20 лютого 1905 року – у селі Дермань на Рівненщині в заможній селянській родині Олексія Антоновича й Настасії Улянівни Самчуків народився один з найвизначніших українських письменників XX століття Улас Самчук. Зарубіжні дослідники називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну. Улас Самчук є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років. Роман «Марія» вийшов 1934-го у Львові і став першим художнім твором про Голодомор. У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь», але, на жаль, до кінця справа не була доведена. Бажаєте дізнатись більше про життя і творчість письменника та ознайомитись з його творами? Чекаємо вас в нашій бібліотеці, де оформлено виставку-персоналію «Улас Самчук – український Гомер ХХ століття».

Вшануймо чисті душі, що злетіли в небо

#Немирівбібліотека 20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". З нагоди пам'ятного дня в нашій бібліотеці організовано виставку-спомин "Вшануймо чисті душі, що злетіли в небо". 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від "багатовекторності" у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя. Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні. Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!" За матеріалами https://uinp.gov.ua/

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Міжнародний день дарування книг

14 лютого –Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях. Дарування книжок — гарна традиція читачів та друзів нашої бібліотеки. Сьогодні ми хочемо подякувати нашим книгодарувачам: Стефуранчин О., Попенко Р., Козицькі А. і В., Вакуленко М., Цістан О., Нікуліна І., Шандра С., Семікрас А., Яхно Н., Москаленко В., Семенюк Н., Соломон О. та Омельянчик А.. Ми щиро і безмежно вдячні всім за подаровані книги, за приємні емоції, за прихильність до бібліотеки, за добру справу. Така увага до нашої бібліотеки тішить і надихає, адже цікаві книги це завжди свято для широкого читацького загалу і бібліотекарів. Добрі справи робити приємно! Щиро вдячні за подарунки!

четвер, 13 лютого 2025 р.

«Маруся Чурай – голос і душа пісенної України»

#Немирівбібліотека "Моя любов чолом сягала неба, а Гриць ходив ногами по землі", — це уривок з історичного роману у віршах Ліни Костенко й одна з найвідоміших цитат, яка асоціюється з постаттю Марусі Чурай. Маруся Чурай або її збірний образ уособлюють першу українську жіночу романтичну лірику. За легендою, дівчина віршувала і наспівувала навіть у звичайних розмовах, і її рядки вмить підхоплювали інші – так вона стала знаною не лише на Полтавщині, а по всій Україні. Згідно з переказами, Маруся Чурай народилася в 1625 році й жила у Полтаві. Вона була дочкою козацького сотника Гордія Чурая, який став одним із лідерів антипольського повстання. Їй приписують авторство таких пісень, як "Засвіт встали козаченьки" (інша версія "Засвистали козаченьки"), "Віють вітри, віють буйні…", "Сидить голуб на березі", "Зелененький барвіночку", "На городі верба рясна", "Котилися вози з гори", "Шумить-гуде дібровонька", "В кінці греблі шумлять верби", "Ой у полі вітер віє" та "Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці". Ким же була й чи існувала насправді народна співачка та поетка часів Хмельниччини? До 400-річчя з імовірного року народження Марусі Чурай в нашій бібліотеці відбулась мистецька вітальня «Маруся Чурай – голос і душа пісенної України». Разом зі слухачами Університету третього віку говорили про життя піснярки, авторські пісні й твори, написані на честь напівлегендарної мисткині.

середа, 12 лютого 2025 р.

#Немирівбібліотека Сьогодні минає 130 років з дня народження Оксани Павленко - останньої з когорти бойчукістів

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Безпечний Інтернет

Щорічно, у другий вівторок лютого в усьому світі відзначається День безпечного Інтернету. Головний меседж цієї дати - поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій. Сучасні інформаційні технології та Всесвітня мережа не тільки відкривають безмежні можливості для навчання й особистісного розвитку людини, але, на жаль, вони також сповнені загроз та небезпек, яким треба вміти протистояти. Школярі — найбільш уразливі щодо надмірного користування Інтернетом у зв’язку з такими факторами: простота використання, наявність часу, обмежений батьківський контроль, шлях до втечі, побудова соціальних відносин. Надмірне користування Інтернетом пов’язане із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, депресивними симптомами, тривожними розладами, низькою самооцінкою, сором’язливістю, соціальною тривожністю та ін. До Дня безпечного Інтернету в Немирівській публічній бібліотеці пройшла година спілкування «Безпечні мандри Інтернет - просторами». Користувачі бібліотеки отримали корисну інформацію про безпечне користування Інтернет ресурсами. На обговорення були винесені такі питання, як Інтернет в житті людини, комп’ютерні віруси та Інтернет шахрайство, небезпечний Інтернет чи книга. Всі присутні дійшли до висновку, що Інтернет може бути прекрасним місцем, як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але як і весь реальний світ, Мережа теж може бути небезпечна. На закінчення заходу, діти отримали буклети – пам’ятки «Безпечний Інтернет».