22800 м.Немирів. пров.Некрасова, буд.15 E-mail: informlib-nm@i.ua nmlibvin@gmail.com
Шукати в цьому блозі
понеділок, 30 вересня 2024 р.
30.09.2024 ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ОТРИМАЛИ ПРАЦІВНИКИ БІБЛІОТЕКИ
Бібліотека є місцем творення сучасної культури, життя громади, нових відкриттів, простором рівних можливостей.
Працівники бібліотек з нагоди свята отримали привітання, слова подяки, відзнаки та цінні подарунки від міського голови Віктора Качура.
Бібліотекарі прагнуть перетворити сьогодні свої Храми мудрості, бібліотеки у простір співдії, місце сили, зростання та дозрівання людей майбутнього.
Зі святом ВАС, дорогі колеги!!!💐💐💐
пʼятниця, 27 вересня 2024 р.
історія кохання Віталія та Світлани Білоножко
#Немирівбібліотека Сьогодні до нашої бібліотеки на гостини до мистецької вітальні були запрошені слухачі "Університету третього віку". Захід присвячено історії кохання Віталія та Світлани Білоножко - талановитого подружжя, які разом не лише вдома, а й на сцені майже 50 років.
пʼятниця, 20 вересня 2024 р.
День миру
#Немирівбібліотека
21 вересня в Україні і в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим! Нині українці мужньо виборюють право жити вільно у своєму домі, відстоюють незалежність та суверенітет, захищають мирне небо і щасливе майбутнє українських дітей. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Ми докладаємо зусиль і віримо, що наші діти зростатимуть у мирній та незалежній Україні!
Напередодні дня миру в Немирівській публічній бібліотеці читачі виготовляли символи миру – голубів, адже голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Кожний виготовлений голуб увібрав у себе тепло дитячих рук і любов, а також несе величезний сенс і заклик до миру на всій землі!
Сьогодні ми вклоняємося нашим захисникам та захисницям, віримо в ЗСУ, у справедливість та нашу Перемогу.
Слава Україні! Героям слава!
Ці книги знають все
#Немирівбібліотека
19 вересня в Немирівській публічній бібліотеці був проведений бібліотечний урок «Ці книги знають все». Захід відвідали читачі бібліотеки, учні 5-А класу ліцею №1 (кл. керівник Конотоп Ж.В.).
Діти дізналися про типи і види словників, про відмінності словника від довідника та енциклопедії. Також присутні познайомилися зі словниками, які є в бібліотеці. Учні дізналися, за яким принципом розташований матеріал в словниках і як можна перевірити написання того чи іншого слова.
Об’єднавшись в команди учні вчилися користуватися різними словниками, знаходити в них потрібну інформацію. В практичному завданні «Запитай у словника» діти шукали значення таких слів, як «асортимент» «фрагмент», «фурор», дізнавалися правильне написання слів, використовуючи орфографічний словник, грали літературні ігри «Скажи одним словом» та «Добери антоніми».
Бібліотечний урок був цікавим і пізнавальним. Школярі зрозуміли, що словники допомагають правильно писати слова, визначати їх значення, пояснюють походження слів, дають інформацію з різних галузей і розширюють кругозір.
середа, 18 вересня 2024 р.
Ментальне здоров'я
#Немирівбібліотека
Ментальне здоров’я – це не лише відсутність розладів, а й внутрішні ресурси для того, аби активно жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, пам’ятаючи й про себе.
Як зрозуміти, як підтримати власне ментальне здоров’я, що необхідно робити для його підтримки та рівноваги бібліотекарі Немирівської публічної бібліотеки дізналися від психолога міжнародної гуманітарної організації Triangle Génération Humanitaire. Присутні обговорили чинники, що впливають на психічне здоров’я та призводять до стресів.
пʼятниця, 13 вересня 2024 р.
Роальда Дала - 109 - та річниця від дня народження
Я пишу тільки про те, що захоплює дух або смішить
Вигадливими і неймовірно веселими книгами класика англійської літератури Роальда Дала зачитуються діти й дорослі у всьому світі.
Народився майбутній письменник 13 вересня 1916 року в Ландаффі (Вельс) у родині норвежців. Дитинство минуло в Англії. Роальд був чудовим спортсменом, капітаном шкільної футбольної команди, захоплювався фотографією. Після школи працював на шоколадній фабриці (цей досвід знадобився йому згодом для написання повісті «Чарлі і шоколадна фабрика»).
В Британії його часто називають «казкарем номер один». Англійські діти цілими поколіннями росли на його дивовижних історіях. У своїй літературній творчості Дал був завжди лагідним до дітей та суворим для дорослих. Один з найулюбленіших висловів письменника: «Я пишу тільки про те, що захоплює дух або смішить. Діти знають, що я на їхній стороні».
Найвідоміші дитячі твори Роальда Дала – «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда», «Відьми», «ВДВ (Великий Дружній Велетень)» та інші принесли йому світову славу.
Роальд Дал помер 23 листопада 1990 року в віці 74 років . Але і сьогодні, дорослі і діти у всьому світі зачитуються вигадливими й неймовірно веселими книгами класика англійської літератури.
До 109-ї річниці від дня народження Роальда Дала, якого називають одним з найкращих дитячих письменників ХХ століття, у Немирівській публічній бібліотеці оформлена «солодка» виставка - інсталяція «Подорож до шоколадної фабрики мрії». Тут представлені найвідоміші твори автора.
Смачного вам читання!!!
понеділок, 9 вересня 2024 р.
Неосяжний світ Довженка
#Немирівбібліотека До 130-річчя від дня народження Олександра Довженка (1894–1956) – українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, актора, поета, публіциста в Немирівській публічній бібліотеці організовано книжкову виставку-персоналію "Неосяжний світ Довженка".
Спадщина Довженка багатогранна і неповторна. Його твори нікого не залишають байдужими: вони викликали і тепер продовжують викликати дискусії. Довженко прийшов у мистецтво, щоб збудувати новий світ, виходячи не лише з законів логіки життя, а й прагнучи утвердити новий світ за законами краси. Характер художнього синтезу митця настільки неповторний, багатий ідейним і естетичним змістом, що він хвилює нас і сьогодні, даючи відповідь на численні питання сучасності.
Батько українського письменства
#Немирівбібліотека Немирівська публічна бібліотека презентує книжкову виставку "Батько українського письменства", присвячену 255-ій річниці від дня народження українського письменника, поета, драматурга, громадського діяча, основоположника сучасної української літератури Івана Котляревського. Його твори – поема «Енеїда», п’єса «Наталка Полтавка» і водевіль «Москаль-чарівник» − відомі чи не кожному українцеві.
«Енеїда» − перший твір, написаний живою розмовною українською мовою. Твір було перекладено десятками мов світу, екранізовано, за його мотивами створено значну кількість літературних, музичних, театральних та мистецьких творів.
Не менш відомі й популярні «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник» − започаткували нову українську драматургію. Уже у 1820-х обидва ці твори Котляревського з величезним успіхом ставилися в театрах.
Саме шалена популярність творчості Котляревського започаткувала новий етап формування української мови.
пʼятниця, 6 вересня 2024 р.
Роль літератури в житті людини
#Немирівбібліотека Життя в сучасному суспільстві не обходиться без комп’ютерів, планшетів та інших технічних пристроїв. Ми вже не можемо уявити своє існування без них, проте роль книги також не можна недооцінювати. Книга вчить нас багато, і тільки вона є справжнім живим джерелом інформації.
Нещодавно до Немирівської публічної бібліотеки на літературну годину «Роль літератури в житті людини» завітали учні 9В класу НВК №1 (Шліхта Н.О.) Діти ознайомилися з новинками сучасної літератури українських та зарубіжних авторів, ділилися своїми враженнями від прочитаних книг та радили почитати їх своїм однокласникам. Кожен мав змогу вибрати книгу до душі.
Всіх, хто цікавиться хорошою літературою, запрошуємо до нашої книгозбірні.
Національний тиждень читання нонфікшн-літератури, організований Українським інститутом книги.
#Немирівбібліотека 2 по 8 вересня в Україні проходить національний тиждень читання нонфікшн-літератури, організований Українським інститутом книги.
В Немирівській публічній бібліотеці до уваги читачів представлена література про агресію росії проти України. В ній зібрано хроніки, щоденники, спогади, фіксації воєнних злочинів росіян та різноманітні дослідження російсько-української війни.
Ми не можемо і не повинні абстрагуватися від війни. Війна - це перша тема, ми з думками про війну засинаємо і прокидаємося від чергових атак. Ми постійно перевіряємо, де і що трапилося, співчуваємо людям, яких це торкається безпосередньо і близько, допомагаємо, донатимо і робимо все, що лише є в наших силах. Але в чому важливість такої "літератури факту"? Це зафіксувати все, що тільки можна зафіксувати. Ми маємо знати і пам'ятати про страшні події нинішньої війни, щоб передати цю пам'ять нашим нащадкам.
Підписатися на:
Дописи (Atom)