22800 м.Немирів. пров.Некрасова, буд.15 E-mail: informlib-nm@i.ua nmlibvin@gmail.com
Шукати в цьому блозі
субота, 26 квітня 2025 р.
Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...
26 квітня виповнюється 39 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.
Радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. Два дні світ нічого не знав про вибух. 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, після чого шведська влада звернулася до Москви із вимогою надати пояснення. Натомість у радіоактивному Києві, щоб показати світові, що, мовляв, нічого не сталося, 1 травня на святкову демонстрацію вивели тисячі людей, в тому числі і дітей.
Паралельно КГБ організувало стеження ледь не за кожною людиною: що думає, що говорить. З «панікерами» проводилися «профілактичні бесіди». Усі ці документи в Україні є у вільному доступі –Інститут історії України НАНУ та Галузевий державний архів СБУ підготували двотомник «Чорнобильське досьє КГБ», який видав Український інститут національної пам’яті.
Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в «гуманність» комуністичної ідеї навіть у найлояльніших прихильників.
https://uinp.gov.ua/tegy/chornobylska-tragediya
середа, 23 квітня 2025 р.
середа, 16 квітня 2025 р.
Квіткові книги
Подаруйте собі квіти 🌹🌹🌹 А допоможе вам у цьому виставка-калейдоскоп "Квіткові книги". Завітайте до нашої бібліотеки та оберіть свою квітку
вівторок, 15 квітня 2025 р.
Фантастичні світи Сергія Дяченка
Сьогодні минає 80 років з дня народження Сергія Дяченка, який у співавторстві з дружиною Мариною писали фантастику, казки та фентезі, успішно поєднуючи кілька жанрів в одному творі.
Сергій працював лікарем-психіатром, був кандидатом біологічних наук, закінчив факультет у ВДІКу. Він писав сценарії для досить великої кількості наукових та художніх фільмів, отримував премії журналу "Вогник" і "Літературної газети".
Подружжя написали 26 романів, безліч оповідань і повістей, кілька творів для детей.
Сергій і Марина отримали безліч нагород, стали лауреатами понад 80 літературних премій. Це надзвичайно талановиті письменники. На конференції "Єврокон-2005", вони були названі кращими фантастами Європи по голосуванню представників 24 країн. А на конференції "Євроскон-2008" їх роман "Vitanostra" отримав премію як кращий фантастичний роман початку двадцять першого століття. Про цей роман написано багато відгуків, він читається на одному подиху, затягує майже з самого початку. В 2011 році з'явився документальний кінофільм про Другу світову війну ThewillofVictory (A DocOpera). Його подружжя створили спільно з американськими кінематографістами, він був висунутий на премію Оскар.
понеділок, 14 квітня 2025 р.
#Немирівбібліотека Культура змінюється разом із тими, хто її створює і хто нею живе.
Український культурний фонд та Український центр культурних досліджень спільно з Міністерство культури та стратегічних комунікацій України ініціювали загальнонаціональне опитування, присвячене питанням безбар’єрності у сфері культури.
▪️Поділіться своїм досвідом, якщо ви регулярно відвідуєте театри, концерти, бібліотеки чи кінотеатри. Це допоможе нам визначити, що варто покращити, аби зробити культурні враження ще комфортнішими. Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури» триває до 20 травня 2025 року включно 👉 https://forms.gle/Gx4LMPrMVR35ozRU7
▪️Якщо ви організатор культурних подій чи автор мистецьких проєктів, розкажіть, які виклики долаєте, на що звертаєте увагу під час підготовки та які напрями у роботі з різними групами населення вважаєте пріоритетними. Опитування «Досвід впровадження безбар'єрних практик у культурно-мистецьких проєктах» доступне триває до 5 травня 2025 року 👉 https://forms.gle/Lw5Z8iFYjFVuyU687
Обидва опитування анонімні. Зібрані дані дозволять розробити ефективні рекомендації для підвищення рівня доступності культурних послуг в Україні.
середа, 9 квітня 2025 р.
У казковому лісі
Свято казки,сміху та захоплення – саме так можна описати атмосферу, яка панувала в нашій бібліотеці під час прем’єри лялькової вистави «У казковому лісі». На виставу були запрошенні учні 1В класу ліцею №2 ( вчителька Довга Л. А.). Лялькову виставу підготували учні 5В і 6Б класів ліцею №2, які є учасниками гуртка лялькового театру «Книжкові чарівники», що діє при нашій бібліотеці.
На сцені лялькового театру розгорнулася чарівна історія, що одразу захопила увагу маленьких глядачів. Діти з цікавістю спостерігали за пригодами героїв, щиро реагували на кожну сцену та активно підтримували улюблених персонажів, розгадували загадки, називали свої улюблені казки. Вистава була не тільки веселою, а й повчальною: у простій формі вона передала важливі життєві цінності – дружбу, доброту, чесність. Прем’єра пройшла з великим успіхом, а головне – подарувала дітям незабутні емоції та ще одну добру згадку про бібліотеку як місце, де живуть не лише книжки, а й справжні дива.
Підписатися на:
Дописи (Atom)