четвер, 30 січня 2025 р.

Світ казок та пригод Всеволода Нестайка

Світ казок та пригод Всеволода Нестайка Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині. Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця. До дня народження В.З.Нестайка наша бібліотека організувала гру-подорож «Світ казок та пригод Всеволода Нестайка». Діти познайомилися з цікавими фактами з біографії відомого українського дитячого письменника. Побували в Палаці чарівних казок та впізнали героїв книги «В країні сонячних зайчиків»; посміялися з пригод учнів 4-Б («Одиниця з обманом»); познайомилися з невгамовними друзями Явою та Павлушею, а ще побували в незвичайній лісовій школі з ведмежою мовою викладання. Дітям подорож сподобалася, тож вони з задоволенням взяли почитати твори автора з книжкової виставки «Країна сонячного дитинства Всеволода Нестайка». Запрошуємо до нашої бібліотеки, ознайомитись з творчістю Всеволода Нестайка, якою зачитуються мільйони дітей «від 2 до 102...”, і якби зібрати воєдино всю їхню до нього любов – вона осяяла б всю Україну.

середа, 29 січня 2025 р.

#Немирівбібліотека 29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. Історія вкотре повторилась, що підтверджує важливість аналізу помилок задля виправлення долі народу. За понад 100 років ординська натура північного сусіда зовсім не змінилась. У теперішньому протистоянні російський окупант однаково несе терор, масові вбивства, катування, мародерства та руйнування на українські землі. Подібно до подій понад сторічної давності сьогодні нащадки тих самовпевнених більшовиків знову погрожують «взяти Київ за декілька днів». Тож молодий цвіт української нації змушений самовіддано проливати кров за незалежність нашої держави. Чимало тих, хто сьогодні повинен навчатися, працювати і творити задля майбутнього України, відстоюють її існування як незалежної держави на полі бою. Такі епізоди нашої історії змушують усвідомити, що однієї пам’яті замало – ми маємо не лише пам’ятати і вшановувати наших Героїв, а й захищати Українську Державу на всіх фронтах, аби раз і назавжди перемогти ворога. Пам’ятаймо, що незалежність і свобода не є дарунком, а результатом жертовної боротьби багатьох поколінь. Пам’ять про Героїв Крут закликає нас цінувати те, що ми маємо, і бути готовими боронити це від ворога.

понеділок, 27 січня 2025 р.

#Немирівбібліотека Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України. Вже у XXI столітті геноцид знову прийшов на українську землю. Понад десять останніх років російська влада намагається знищити населення України. Після 24 лютого 2022 року армія рф, не ховаючись, вірячи у свою безкарність, взялася за вирішення «українського питання» – масово катуючи та вбиваючи українців. У 1945 році, відступаючи нацистські війська намагалися повністю зруйнувати та знищити Аушвіц, у 2022-2023 роках зносять будівлі в Маріуполі, щоб приховати свої злочини, ракетами та бомбами фактично «стирають» населені пункти України, щоб ніхто не дізнався про кількість вбитих ними цивільних людей, відступаючи, нищать все навколо, поспіхом ховаючи закатованих людей в братських могилах. Але злочини неможливо приховати. Це не вдалося зробити нацистам, не вдасться і рашистам. Організатори та виконавці цих злочинів обов’язково будуть відповідати за скоєне – вони не мають строку давності. День пам’яті жертв Голокосту – це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв інших геноцидів у всьому світі. Вшановуючи жертв Голокосту працівники бібліотеки підготували книжкову виставку "Уроки Голокосту: мужність і співчуття". на якій розмістили книги присвячені страшним подіям того часу.

середа, 22 січня 2025 р.

Книжковий ланцюжок єдності

Щороку, 22 січня, у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), Україна відзначає День Соборності. Офіційно свято встановлено Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей. З нагоди відзначення цієї дати, наша бібліотека підготувала книжкову виставку «В єднанні сила й міць держави», на якій представлена наукова, публіцистична та художня література, в якій повною мірою розкрита не лише суть Акту проголошення злуки, а й передумови і причини об’єднавчого процесу та історичний шлях українського народу до власної, незалежної, соборної України, а також книги, присвячені людям і подіям сучасної російсько-української війни. Користувачі бібліотеки створили «Книжковий ланцюжок єдності». Діти з радістю показали та рекомендують читачам нашої бібліотеки книги, присвячені цим подіям. Це цікава нагода прочитати книги про Україну та її тернистий шлях боротьби за незалежність. День Соборності - це день, коли ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за єдність та самостійність України. І продовжує битися за її незалежність у холодних окопах під шквальним вогнем ворога. З Днем Соборності України!

четвер, 9 січня 2025 р.

#Немирівбібліотека 8 січня 1935 року народився Василь Симоненко, видатний український поет, палкий патріот та борець за правду. Василь Симоненко був одним із найблискучіших українських літераторів з плеяди шістдесятників, його називали зіркою з-поміж таких зараз легендарних митців, як Алла Горська, Ліна Костенко, Іван Драч, Іван Світличний, Василь Стус, Микола Вінграновський і Євген Сверстюк. Навіть люди, які могли ніколи не читати його віршів, хоч раз та й мали їх чути. Легендарний хіт Пікардійської терції "Ти знаєш, що ти - людина" - це саме один з найчуттєвіших віршів Василя Симоненка. Його вірш "Лебеді материнства" став справжнім гімном матерям та зізнанням у любові до України. Під зворушливу пісню "Виростеш ти, сину" Раїси Кириченко на цей вірш, мабуть, плакали багато українців. А скільки ліричних віршів, як от "Буду тебе ждати там, де вишня біла", ще чекають, щоб стати хітом. Він передчасно пішов з життя - йому було лиш 28 років, але залишив по собі чималий творчий спадок. Деякі з його поезій стали пророчими.