пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Чарівний світ книги

Сьогодні до нашої бібліотеки на пізнавально-оглядову екскурсію «Чарівний світ книги» завітали учні 2 А класу ліцею №2 (класовод Яхно О.М.). Мета зустрічі – залучити учнів до читання книг, навчити їх користуватись бібліотекою, виховувати любов та бережливе ставлення до книги. Саме про книгу йшла мова під час екскурсії. Учні дізналися про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні, про правила поводження з книгою та як потрібно вести себе у бібліотеці. Діти з великим задоволенням відкривали для себе чарівний світ книжок. Вони дізналися, що читати – це не тільки корисно, але й модно, а в нашій бібліотеці завжди цікаво і весело! Під час зустрічі діти читали вірші, розказували прислів’я, загадували та відгадували загадки. На завершення екскурсії учні переглянули лялькову виставу «Пригоди хлопчика – Нечитайлика», з якої дізналися, що буває з тими, хто не любить читати. Зустріч пройшла весело, цікаво та пізнавально.

Квест - гра «Хто читає – той перемагає»

В Немирівській публічній бібліотеці відбулася квест - гра «Хто читає – той перемагає». Ведуча заходу пояснила дітям умови змагання. Головним завданням було зібрати ключовий вислів. Квест розпочався! Юні літературознавці з величезним азартом поринули в пошукові лабіринти. Усі команди мали пройти одні й ті ж зупинки, але рухатися різними маршрутами. Здійснюючи зупинки на маршруті, учасники з великою цікавістю та ентузіазмом давали відповіді на запитання і отримували своєрідні ключі - підказки для подальшого маршруту. Подолати нелегкі завдання учасникам квесту допомогли їх власне нестандартне мислення, загальна ерудиція і звісно книги. По завершенню квесту всі охочі обрали улюблені книжки для домашнього читання. Квест показав, що читати – це весело та круто! Можна ось так в бібліотеці, в формі змагань відкривати для себе щось нове. Діти отримали приємні враження, емоції, велике задоволення від гри, та в подарунок смаколики.

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Трагедія мого краю

#Немирівбібліотека 23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані. Традиційно в четверту суботу листопада о 16:00 пам’ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду, вшановують хвилиною мовчання та запаленням свічок на центральних площах міста, біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах та в Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду в Києві. Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам’яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.

Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!

#Немирівбібліотека 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

четвер, 21 листопада 2024 р.

1000 днів болю і надії

#Немирівбібліотека #1000дніввійни 19 листопада всі українці відзначили 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. В нашій бібліотеці відбулась година пам’яті «1000 днів болю і надії», присвячена цій символічній даті. Ця дата — не просто цифра, а символ незламності українського народу. За цей час Україна пережила і досі переживає безліч втрат, але також демонструє неймовірну стійкість і єдність. Міста і села, які стали епіцентрами боротьби, зруйновані, але не зламалися. Буча, Ірпінь, Маріуполь — вони стали символами мужності та боротьби за свободу. Українські військові щодня героїчно рятують та захищають наші життя. Більше 1000-і днів триває холодний лютий. Давайте зупинимося, щоб згадати, відчути, вшанувати героїзм військових, волонтерів, лікарів, рятувальників та звичайних громадян, які з 24 лютого 2022 року щоденно боронять Україну. Вшануймо хвилиною мовчання всіх Героїв, хто віддав своє життя за свободу та незалежність нашої держави. Напевно немає жодного українця, кого б не торкнулася війна. У кожного з нас є батько чи брат, друг чи знайомий військовий. І ми щодня повинні дякувати нашим Захисникам за кожен прожитий день, за можливість жити і робити те що ми робимо. Кожної хвилини маємо просити Божої ласки та опіки для наших Янголів-охоронців. Бо завдяки нашим Захисникам і Захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, Україна стоїть і буде боротися доти, поки не здобуде Перемогу над ненависним російським окупантом. Слава Україні! Героям слава!

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності: шлях до Перемоги

#Немирівбібліотека #1000дніввійни 24 лютого наше життя розділилося на «до» та «після». Календарні дні, як такі, перестали існувати – лише відлік важких днів до нашої Перемоги. Кожен день приносить нових Героїв, посилає нові випробовування та змушує кожного з нас робити доленосний вибір. За 1000 днів, як ніколи, українці стали рідними, об’єднані бажанням перемогти ворога, колаборантів, зрадників і повернути своє. Це час, у якому міцно переплелися добро та зло, світло і темрява, трагічне та героїчне одночасно. В Немирівській публічній бібліотеці з учнями 4Б класу ліцею №2 (класовод Чернецька О.І.) була проведена година пам’яті «Спалені мрії». Хвилиною мовчання присутні вшанували воїнів, які віддали своє життя заради нашого майбутнього, і всіх мирних людей, які безневинно загинули , пригадали події, які відбулися протягом 1000 днів війни, подякували ЗСУ, волонтерам, читали вірші про війну. діти висловили свої найзаповітніші мрії: про закінчення війни, Перемогу та повернення рідних додому. На завершення зустрічі, з вірою у Перемогу, всі заспівали народний Гімн Ураїни "Ой, у лузі червона калина. " Україна – сильна нація. Ми пройдемо через усі випробування і наша країна розвітне, як квітнуть навесні каштани, як квітнуть наші соняхи, так буде процвітати наша багатостраждальна земля. Низький уклін нашим захисникам і вічна пам'ять тим, хто віддав своє життя за Україну!

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Феміністка і захисниця навколишнього середовища

#Немирівбібліотека #Українськийінституткниги Сьогодні святкує свій 85-річний ювілей Маргарет Етвуд — канадська письменниця, феміністка, поетка, літературна критикиня, активістка захисту довкілля. Насамперед відома як авторка роману-антиутопії «Оповідь служниці» (1985) про сексуальне та репродуктивне насильство над жінками у постапокаліптичній Америці, що став культовим для фемінізму. Лавреатка Букерівської премії 2019 року. Письменниця активно підтримує Україну у боротьбі з російськими окупантами та поширює інформацію, що стосується України й опору. Також Маргарет Етвуд поширювала інформацію про іноземні протести на підтримку України, звернення президента України, заклики відключити Росію від банкової системи SWIFT, в Торонто вийшла на протест в підтримку свободи України.

середа, 13 листопада 2024 р.

Українці в Книзі рекордів Гіннеса

Цікаві факти про життя Остапа Вишні

#Немирівбібліотека Пропонуємо вам покращити свій настрій разом із Остапом Вишнею, обравши для себе збірку гуморесок від майстра гумору. 13 листопада 1889 року народився відомий український письменник-гуморист Остап Вишня. Усе в його долі було незвичайним: від вдалого псевдоніма, безмежного таланту та до тих неймовірних випробувань і вміння виживати там, де, здавалось би, вижити вже неможливо. Ловіть цікаві факти про його життя: Остапа Вишню насправді звали Павло Губенко, і народився він на одному з хуторів біля села Грунь Зіньківського повіту Полтавської губернії в листопаді 1889 у багатодітній родині (у батьків було 17 дітей, і всі вони отримали гідну освіту). Гумористичний хист у нього був від мами Параски. Вона добре співала, була дотепною та сипала жартами-примовками. Чому він обрав саме такий псевдонім? Кажуть, він просто дуже любив вишні. Вишня був переконаний, що сміх має здатність зцілювати організм від недуг. Сам же він прожив недовго – 66 років. Далися взнаки стреси: розстріл брата, також письменника – гумориста Василя Чечвянського, арешт і ув’язнення на 10 років ще одного брата – Павла, та й самого Остапа Вишню ще в 1933 році запроторили до ГУЛАГу і звільнили аж в 1943 році. Арештували його, звинувачуючи в підготовці замаху на партійного діяча Постишева, на що він сказав слідчому НКВС: “Чому б вам не звинуватити мене у зґвалтуванні Клари Цеткін?”. Цікавим є й епізод, внаслідок якого йому якимось дивним чином вдалося уникнути розстрілу: коли приходить наказ про його розстріл, виконання затягується через погодні умови. А поки готують страту, керівника табору самого розстрілюють, а документи та наказ про покарання Остапа Вишні якимось дивним чином зникають. Не інакше, як доля захистила свого обранця. За матеріалами сайту https://siver.com.ua/news/cikavi_fakti_pro_ostapa_vishnju